U posljednjem kolu regularnog dijela italijanske Serie A2 Femminile, ekipa Sardegna Marmi Cagliari Virtus poražena je na domaćem parketu od lidera prvenstva Polisportiva A. Galli San Giovanni Valdarno, rezultatom 63:79.
Iako rezultat ne ide u korist domaćina, utakmica je poslužila kao odlična uvertira za ono što slijedi – play-off. Ekipa Virtusa, čiji je primarni cilj ove sezone bio opstanak u ligi, sezonu završava na impresivnom sedmom mjestu, što im donosi ulazak u doigravanje. Protivnik će biti poznat uskoro, a dolazi iz grupe B – moguće opcije su Udine, Mantova ili Matelica.
U današnjoj utakmici posebno se istakla naša Tea Perić, koja je za 23 minute provedene na terenu ostvarila 16 poena i 7 skokova i 5 asistencija, čime je ponovo potvrdila da je jedan od ključnih oslonaca tima iz Cagliarija.
Virtus s optimizmom gleda ka nastavku sezone, a forma koju pokazuje Perić bi mogla biti presudna u borbi za prolaz dalje.


